O firmie
O firmie

Witam serdecznie na stronie internetowej pracowni artystycznej “PAPETKO”.

Wszystko zaczęło się dość tradycyjnie...

Zostałam mamą wspaniałej dziewczynki. Cały mój świat zaczął się kręcić tylko wokół niej. Pełni miłości pragnęliśmy dać jej wszystko, co najpiękniejsze.

Dużymi krokami zbliżał się termin chrztu. Coraz bardziej zdenerwowani biegaliśmy od sklepu do sklepu, aby ubrać naszą pociechę w odpowiedni do okazji strój- wygodny, miły
w dotyku, a przede wszystkim – piękny.
Po wielu godzinach, przechodząc obok sklepu z włóczkami, wpadłam na pomysł. Kupiłam trzy motki białego akrylu,
i poprosiłam naszą „ciocię – babcię”, aby na szydełku wydziergała małe cudeńko. Efekt przerósł nasze oczekiwania.

Potem były kolejne uroczystości i ciągle ten sam problem – bieganie od sklepu do sklepu w poszukiwaniu kolejnych ubranek – a przecież umiem robić na drutach i szydełku. Dlaczego tych umiejętności nie wykorzystać?

I tak powoli powstawały kolejne prace zaprojektowane dla mych – już teraz –dwóch córek. Sweterki, bluzki, pelerynki wykonane na szydełku lub drutach, z aplikacjami szydełkowymi lub haftami –wszystkie zostały zaprojektowane
i wykonane przeze mnie, a ich powstawanie inspirowane było miłością do mych dzieci.

Do swojej kolekcji dołączyłam także pelerynki do komunii, a projekty powstały dzięki mojej chrześnicy, która przystępując do pierwszej komunii poprosiła o pelerynkę do tradycyjnej już alby. I tak powstały pierwsze wzory pelerynek wykonanych z polaru i ozdobionych ręcznie wykonanymi szydełkowymi koronkami i aplikacjami.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszymi pracami.

Katarzyna Trątnowiecka

« wróć do Strona główna
Zdjęcia oraz projekty zamieszczone na stronie www.papetko.pl są naszego autorstwa. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub części bez zgody autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Dz.U. 94 nr 24 poz 83, sprost.Dz.U. 94 nr 43, poz 170.
Projekt i realizacja Arena Internet